اخبار فوتبال ایران و جهان
تبلیغات
جستجو

نظرسنجی

شما طرفدار کدام تیم هستید؟


ساعت
صفحات جانبی
آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :

صحبت های علی دایی در کنفرانس خبری

کنفرانس خبری علی دایی ...

علی دایی سرمربی جدید راه‌آهن در ابتدای نشست خبری خود ضمن تبریك به مناسبت میلاد امام زمان (عج) خطاب به خبرنگاران گفت: قبل از آنكه پاسخگوی سؤالات شما باشم، قصد دارم از طرفداران پرسپولیس حلالیت بطلبم چون در زمانی كه نیاز داشتم آنها از من حمایت كردند و مرا تنها نگذاشتند. در ابتدا خواستم كه از آنها اجازه بگیرم و اگر كم و كاستی از علی دایی دیدند من را ببخشند.

دایی در این نشست خبری به سؤالات خبرنگاران این‌گونه پاسخ داد: 
.... ( ادامه مطلب )* همیشه كارهای سخت و بزرگ را دوست دارم
مطمئن هستم كار خیلی سختی را شروع كردیم. تیم خیلی دیر واگذار شده ولی جا دارد از شركت هلدینگ پنا تشكر كنم كه با توجه به دولتی بودن راه‌آهن و شرایط این تیم كه خودتان بهتر از من می‌دانید، باشگاه را خریداری كرد. در جلسه‌ای كه با نمایندگان این شركت داشتم به نتایج خوبی رسیدیم و ایمان دارم اگر فوتبال ما قصد پیشرفت دارد باید خصوصی شود.
علی دایی همیشه كارهای سخت و بزرگ را دوست دارد و من آمده‌ام تا به راه‌آهن كمك كنم. به توانایی‌های خودم ایمان دارم و همیشه توكلم به خدا بوده و حالا با كادری شناخته شده برای هدایت راه‌آهن آمده‌ایم. هر چند كار سختی است ولی باید به نحو احسن آن را انجام دهیم.

* خیلی از بازیكنان به خاطر من از راه‌آهن نرفتند
متاسفانه وقت و زمان خیلی محدودی در اختیار داریم اما باید از بازیكنانی تشكر كنم كه به خاطر من صبر كردند. آنها از خیلی از تیم‌ها پیشنهاد داشتند اما از آنجا كه احتمال می‌دادند من مربی راه آهن شوم به پای این تیم ایستادند. لازم است از تمام باشگاه‌هایی كه قبل و بعد از همكاری‌ام با پرسپولیس به من پیشنهاد دادند تشكر كنم و حالا سعی می‌كنم تیم راه‌آهن را با توجه به نقاط ضعف و قوتش بسازم. سعی ما این است كه بتوانیم از نفرات موجود چه از لیگ یك و چه لیگ برتر استفاده كنیم و با بازیكنان خوب خارجی نقاط ضعف را پوشش دهیم.

* سؤال یك ناشناس
به گزارش فارس در ادامه این نشست خبری یك شخص ناشناس كه به عنوان خبرنگار در سالن نشسته بود، میكروفن را به دست گرفت و از سرمربی تیم راه‌آهن سؤال كرد. سؤال وی این بود: آقای دایی من یك بازیكن هستم و می‌خواستم به عنوان نماینده كسانی كه پول و پارتی ندارند صحبت كنم. چه شانسی را برای این اشخاص قائل هستید.

علی دایی كه از پیشنهاد این شخص تعجب كرده بود اینگونه جوابش را داد: من فرصت تست گرفتن از بازیكنان را ندارم. اینجا كنفرانس خبری و مطبوعاتی است. شما خودتان جواب خودتان را دادید. من فرصتی ندارم تست بگیرم. حداقل باید هر بازیكن را یك هفته ببینم تا آن را انتخاب كنم اما مطمئنا می‌دانید كه چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی بازیكنان بزرگی را به فوتبال مملكت معرفی كرده‌ام. وقتم به شكلی نیست كه بخواهم از كسی تست بگیرم. صبح تا شب باید روی این تیم كار كنم و چنین فرصتی ندارم.

در ادامه نشست خبری شخص ناشناس باز هم از سرمربی راه‌آهن خواست كه از این بازیكن تست بگیرد و علی دایی در پاسخ به او گفت: متاسفانه شما خبرنگار نیستید و اگر می‌خواستید چنین كاری را انجام دهم، باید بیرون من را می‌دیدید و درخواست‌تان را مطرح می‌كردید.

* برنامه‌ام بهتر شدن جایگاه راه‌آهن نسبت به فصل قبل است
به این خاطر به راه‌آهن آمدم كه در خصوصی شدن نقش داشته باشم. آنهایی كه سرمایه‌گذاری كرده‌اند زحمات زیادی كشیده‌اند ولی با صحبت‌هایی كه با آنها انجام دادم در آینده اهداف بزرگی دارند. قصد ما این بود كه امسال بتوانیم راه‌آهن را از وضعیتی كه سال گذشته داشت خارج كنیم و به میانه‌های جدول برسیم. هدف ما برای سال‌های آینده است كه تیم خوب و قوی‌ای را ببندیم و خودتان هم می‌دانید كه اهل شعار دادن نیستم و سعی می‌كنم امسال تیم را چندین رده بهتر از سال قبل ارتقا دهم ولی برنامه‌ریزی كل باشگاه این است كه در بلند مدت تیم خوبی بسازیم.

* مقابل پرسپولیس بازی می‌كنم اما مقابل هوادارانش نیستم
فكر می‌كنم اگر به برنامه لیگ نگاه كنید اواخر نیم فصل باید با پرسپولیس رو در رو شویم. فوتبال حرفه‌ای شده و من همان ابتدا از هواداران پرسپولیس حلالیت خواستم. من دیگر جایگاهی در پرسپولیس ندارم و تمركزم برای باشگاهی است كه در آن كار می‌كنم. پرسپولیس عشق من است و در دل من جای دارد اما برای كاری كه می‌كنم خیلی ارزش قائل هستم. همانطور كه در زمان بازیگری با وجدان بالا كار می‌كردم از این به بعد هم تا زمانی كه از پرسپولیس دور باشم كارم را با قدرت انجام می‌دهم. رویارویی ما با پرسپولیس فوتبالی خواهد بود. شاید در زمین با راه‌آهن به مصاف این تیم برویم اما هیچ گاه مقابل هواداران پرسپولیس قرار نخواهم گرفت.

* با انصاری‌فردی كار می‌كنم كه بازیكن ملی بوده است
من عاشق كار كردن با چنین تیم‌هایی هستم. نمی‌خواهم از خودم تعریف كنم ولی زمانی كه در سایپا بودم این تیم بازیكنی در تیم ملی نداشت اما بچه‌ها خوب زحمت كشیدند و دیدید كه نفرات زیادی به تیم ملی دادیم. اگر بتوانیم تیم را خوب جمع و جور كنیم مطمئنا خیلی‌ها می‌توانند به خیلی چیزها پی ببرند. شما یك باشگاه به من بدهید كه همه بازیكنانش ملی‌پوش باشند. در آن صورت من تاثیرگذاری نخواهم داشت اما وقتی در چنین باشگاه‌هایی كار می‌كنیم تاثیرگذاری‌اش به چشم خواهد آمد. من اینجا با انصاری‌فردی كار می‌كنم كه بازیكن ملی بوده و همه شرایط را درك می‌كند به همین خاطر مشكلی نخواهیم داشت.


*انصاری فرد زودتر از من با سایپا به توافق رسید
دایی در پاسخ به این سؤال كه با كریم انصاری فرد برای حضور در راه آهن مذاكره كرده است گفت: من هیچ مذاكره‌ای با انصاری فرد نداشتم. او قبل از حضور من در راه آهن با باشگاه سایپا به توافق رسیده بود. من تازه عصر روز گذشته سرمربیگری‌ام در راه آهن قطعی شد. برای انصاری فرد در تیمی كه حضور دارد آرزوی موفقیت می‌كنم.

* از این بعد درباره تیم خودم صحبت می‌كنم
علی دایی در پاسخ به سؤال خبرنگاری كه خواست در مورد پرسپولیس صحبت كند گفت: سعی می‌كنم از این به بعد فقط در مورد تیمم خودم صحبت كنم و به عنوان یك پرسپولیسی برای پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌كنم.

* من كی از مسئولان فدراسیون فوتبال تعریف كردم؟
دایی در پاسخ به سؤال خبرنگاری كه به او گفت شما همیشه در ابتدای حضورتان در یك تیم از مدیران و مسئولان آن تعریف كردید اما پس از مدتی با آنها به مشكل برخوردید و هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی چنین رویه‌ای داشتید گفت: من از شما سؤال می‌كنم چه زمانی از مسئولان فدراسیون فوتبال تعریف كردم؟ حتی زمانی كه سرمربی تیم ملی شدم كی گفتم فدراسیون فوتبال آدم‌های فوتبالی دارد؟ در مجموعه‌ای كه سال گذشته هم كار می‌كردم نگفتم این باشگاه آدم‌های فوتبالی دارد. سؤال شما بودار است. شما دنبال چیز دیگری می‌گردید. من همواره دنبال حق و حقیقت بودم و به كسی اجازه نمی‌دهم حقم را ضایع كند. گذشت زمان نشان داد كه حق با چه كسی بوده است. من در هر مجموعه‌ای كه كار كنم اجازه نمی‌دهم مشكلات آن خانواده به بیرون درز پیدا كند. آیا وقتی شما در خانواده‌تان با پدر و برادران دعوایتان شود آن را به بیرون درز می‌دهید؟ من خیلی از مسائل باشگاه را به بیرون درز ندادم و به عنوان یك سرمربی تلاش می‌كنم حریم و احترام همه را حفظ كنم اما می‌گویند حرمت امامزاده به خود امامزاده مربوط می‌شود.

برخی آقایان حرمت خودشان را نگه نداشتند و كارهایی كردند كه امروز همه مردم فهمیدند كه آنچه من از قبل گفتم درست بوده است. همه چیزهایی كه 3 ماه عنوان و پیش بینی كردم اتفاق افتاد. سؤالی كه شما می‌پرسید نه به درد فوتبال می‌خورد و نه به درد این مجموعه و نه به درد مجموعه قبل.

* اگر مجیزگو بودم هم اكنون هم سرمربی تیم ملی ایران بودم
من هیچ وقت سرم زیر بغل كسی نبوده است. اگر مجیز می‌گفتم و مجیزگو بودم هم اكنون نیز سرمربی تیم ملی ایران بودم. مطمئن باشید كه این گونه بود. شما دوست ندارید آدم‌هایی مثل من كه سالم كار می‌كنند در این فوتبال باشند. من همه چیزم را از خدا دارم. من با هر مجموعه‌ای كه كار كنم سعی می‌كنم مسائل گذشته پیش نیاید. بعد از تیم ملی به دنبال حق و حقوق خود رفتم كه هنوز هم آن را نگرفته‌ام. زمانی كه سرمربی تیم ملی بودم آیا با كسی مشكل داشتم؟

وی در پاسخ سؤال خبرنگاری كه گفت شما در پرسپولیس با مدیران این باشگاه برخورد كردید گفت: من با چه كسی برخورد كردم؟ با من برخوردهایی شد اما شما چون فوتبال بازی نكرده‌اید و كنار زمین فوتبال نیز زیاد نبوده‌اید نمی‌دانید كه من چه حرف‌هایی می‌زنم و حرف‌هایم را درك نمی‌كنید.

*برای ریاست AFC حمایت یك كشور لازم است
دایی در مورد اینكه آیا تلاش خواهید كرد تا رئیس كنفدراسیون آسیا شوید یا نه گفت: برای ریاست AFC فقط تلاش ما كافی نیست. باید حمایت‌های همه جانبه از یك شخص شود تا فردی رئیس AFC شود. باید یك كشور از فرد حمایت كند تا یك فرد رئیس AFC شود. من اگر تنها تلاش كنم به جایی نمی‌رسم. حمایت‌های زیادی می‌خواهد و فاكتورهای زیادی لازم است كه در این جلسه زمانی برای گفتن آن نیست.

* قهرمانی پرسپولیس مبارك آنهایی كه اكنون در پرسپولیس كار می‌كنند
دایی در مورد اینكه پس از رفتن شما در پرسپولیس قهرمانی این تیم را به حمید استیلی تبریك گفتند اظهار داشت: قهرمانی مباركشان، وظیفه من این بود كه تمام تلاشم را بكنم. در یك سال و نیمی كه در پرسپولیس بودم با تمام وجود برای این تیم تلاش كردم. این قهرمانی نیز مبارك آقایان باشند و مبارك آنهایی باشد كه هم اكنون در پرسپولیس كار می‌كنند.

 


موضوع : لیگ برتر , سایر تیمها ,


نویسنده : در تاریخ شنبه 25 تیر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات